İletişime Geçin  

  Whatsapp Destek  

  İnstagram'da Takip Edin!  

MÜŞTERİ HİZMETLERİ HATTI

Kayan Yazı Ankara

Blue Reklam, firmalara tanıtım ve reklamcılık faaliyetleri için kayan yazı tabela hizmetleri veriyor. Kayan yazı Ankara lokasyonunda uygun fiyatlı reklam sistemi olarak bilinmektedir.

Günümüzde dikkat çeken reklam araçlarının başında kayan yazı tabela çeşitleri gelmektedir. Kayan yazı tabelaların dikkat çekme olasılığı çok yüksektir. Bu sebeple firmaların tanıtımında önemli rol oynuyorlar. Ayrıca diğer reklam araçlarına kıyasla akılda kalıcılıkları da fazladır. Kayan yazılar, tabelalar üzerinde yer alır.

Bilgisayar programıyla firmaların reklamları ve duyuruları Led ışıklarla dijital tabelaya yazılır. Bu işlemin ardından ortaya kayan yazı tabela çıkar. Kayan yazı tabelalar hem gece hem de gündüz hemen fark edilip okunabilir özelliğe sahiplerdir. Farklı farklı animasyonlarla hazırlandıkları için model bakımından da çok zengindirler.

 

Ankara Kayan Yazı Özellikleri Nelerdir?

 

Ankara kayan yazı tabela modellerinin birçok tercih edilme sebebi vardır. Bu sebepleri şöyle sıralayabiliriz;

 1. Üzerinde resim, logo vb. gösterimler yapılabilir.
 2. Yazı yazmada sınır yoktur.
 3. Ağ ve USB üzerinden kolayca üzerindeki yazılar değiştirilebiliyor.
 4. Nem, ısı gösterimi opsiyonel olarak yapabilir.
 5. Müşteri isteklerine göre farklı boy ve genişliklerde üretiliyorlar.
 6. Yağmura çok dayanıklıdırlar.
 7. Dış ve iç mekanlarda çok rahat kullanılırlar.
 8. Çeşitli animasyon özelliklerinden oluşurlar.
 9. Yazı tipleri müşteri isteklerine göre değişmektedir.
 10. Tarih, saat gösterimi yapmaktadır.
 11. Düşük seviyede enerji tüketmektedir.
 12. Tabelanın açılış ve kapanış saati programlanabiliyor.
 13. Işıklı şekilde üretilirler.
 14. Işık seviyesi de ayarlanmaktadır.
 15. Lazer kesim kasadan oluşmaktadır.

Ankara tabela çeşitleri arasında yer alan kayan yazı tabelalar, kullanım kolaylığından dolayı da günümüzde en çok tercih edilen reklam araçlarındandır. Birden çok reklam için tek tabeladan yararlanılabilir.

Kayan yazı tabelalar, ren seçenekleri bakımından zengindir. Bu renk seçenekleri müşterilerin isteklerine göre şekillenebiliyor. Diğer tabela çeşitlerine kıyasla kayan yazı tabelalar çevre dostu olarak üretilirler.

 

Kayan Yazı Tabela Nasıl Yapılır?

 

Kayan yazı tabela çeşitleri, 4 ana bileşenle tasarlanırlar. Bu bileşenler şöyle ifade edilebilir;

 1. Kasa,
 2. Güç kaynağı,
 3. LED panel,
 4. Kontrol kartı,

Kasa, güç kaynağı, LED panel ve kontrol kartı olmadan asla kayan yazı tabela tasarlanamaz. İlk olarak LED paneller sıralanır.

Panellerin tümü sıralandıktan sonra CNC kesimli LED tabelalar kasaya yerleştirilir. Daha önceden CNC kasanın üzerine vida delikleri açılır.

Bu vida delikleri, LED panellerin üzerine delikli vidalar yerleştirilir. Bu işlemden sonra vidalama yapılır. Vidalama işleminin bitmesinin ardından panelin aralarında boşluk olup olmadığı kontrol edilir. Boşluk, tabelanın ön yüzünün kötü görünmesine sebep olur. Kayan yazı led tabela kontrol edildikten sonra yüz üstü kapatılır.

LED panelin üzerindeki güç bağlantı soketleriyle ilgili vidalarda gevşeme yapılır. Kırmızı siyah renkten oluşan güç bağlantı kabloları birbirine bağlanır. Güç bağlantı kabloları, panellerdeki amperlere göre gruplanıp bağlanmaktadır.

Tabelada yer alan LED panel sayısına göre amper kullanılmaktadır. Bu aşamada güç kablo bağlantılarının ardından data kabloları montajlanır.

Data kablosu panele montajlandıktan sonra adaptörde monte edilir. Tüm bu adımların ardından kontrol kartı adaptöre bağlanır. Kontrol kartının adaptöre bağlanmasının ardından da data kabloları panele bağlanır. Bütün bu bağlantılardan sonra tabela testle kontrol edilir.

Bahsedilen bu adımlar kolay gibi görünebilir. Fakat kayan yazı tabela çeşitlerinin tasarımında birçok noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Bundan dolayı da Blue Reklam gibi profesyonel firmalardan yardım alınması gerekiyor.

 

Ankara Kayan Yazı Tabela Fiyatları

 

Ankara kayan yazı tabela fiyatlarını etkileyen başlıca unsurlar işçilik ve malzeme kalitesidir. Aynı zamanda kayan yazının tipi de fiyata etki eder. Fiyata etki eden diğer bir unsursa kayan yazı tabelanın boyutu ve genişliğidir.

Ankara tabela çeşitlerinden olan kayan yazı tabelalar, farklı modellerde tasarlanır. Model seçenekleri de fiyatı çok etkilemektedir. Ayrıca fiyata kayan yazı tabela tasarımında kullanılan panel sayıları da etki eder. Kayan yazı tabela çeşitlerinin fiyatlarına dair daha detaylı bilgiye Blue Reklam ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kayan yazı Ankara hakkında sıkça sorulan soru ve cevaplarını şöyle ifade edebiliriz:

 

 1. Kayan Yazı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Emlak ofisleri, bakkallar, kuaförler, kafeler vb. birçok sektörde kayan yazı kullanılmaktadır.

 

 1. Kayan Yazı Tabelalarda Animasyon Kullanılıyor mu?

Kayan yazı tabelalarda animasyon çeşitliliği açısından çok zengindir.

 

 1. Kayan Yazı Tabela Çeşitleri Her Hava Koşuluna Dayanıklı mı?

Kayan yazı tabelalar; kar, yağmur vb. her türlü hava koşuluna dayanıklıdır.

Blue Reklam - Açık Hava Reklamları Logo